Jak zarabiać na panelach słonecznych?

Technologia paneli fotowoltaicznych w ostatnich latach uległa znacznej zmianie. Zapotrzebowanie w skali globalnej znacząco wzrasta, dlatego jest to jeden z najczęściej wybieranych źródeł wytwarzania czystej energii elektrycznej. Przy obecnej technologii, nawet w najbardziej pochmurne dni panele mogą produkować energię elektryczną.

Dlaczego fotowoltaika?

  • Źródło energii, które dostarcza prąd bez żadnej emisji - panele są bezgłośne, nie wytwarzają sztucznych substancji a nakład na konserwację i serwis jest zerowy, natomiast żywotność paneli równa się żywotności człowieka.
  • Amortyzacja urządzeń PV trwa około od 8 do 15 lat, jednak gwarancja na dostawę prądu to nawet 25 lat.
  • Każdy działający panel fotowoltaiczny na dachu rzeczywiście oszczędza dwutlenek węgla i w ten sposób zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.
  • Rosnące ceny energii pokazują jak silnie biznes jest uzależniony od techniki oraz infrastruktury. Dzięki fachowej wiedzy doradców firmy Gas and Energy trading oraz montażu paneli PV istnieje możliwość dużych oszczędności energii elektrycznej

Fotowoltaika dla domów

Zaawansowane urządzenia pozwalające produkować energię elektryczną a tym samym doprowadzą do uzyskania niezależności energetycznej we własnym domu. Energia pochodząca z promieni słonecznych może być wykorzystana do celów obsługi urządzeń elektrycznych w domu a także odsprzedana z powrotem do publicznej sieci.Zespół Gas and Energy Trading oferuje zestawy fotowoltaiczne, przeznaczone do montażu na dachach, garażach i wiatach.

W skład zestawu PV wchodzą: panele fotowoltaiczne, pełne okablowanie, inwenter, falownik oraz szereg zabezpieczeń, by elektrownia mogła działać bezobsługowo przez następne dekady. Warto nadmienić, że każda instalacja jest przygotowywana pod potrzeby klienta.

Najważniejsze korzyści z budowy elektrowni słonecznej to:
1. Przybliżony czas zwrotu z inwestycji (wraz z dofinansowaniem) to około 6 lat. Po tym czasie następuje zerowanie rachunków za prąd!
2. Niezależność od publicznych dostawców prądu
3. Możliwość odsprzedaży nadwyżek prądu do sieci
4. Brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, w tym tlenku siarki, dwutlenku węgla, azotów itp.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych

Faktyczna redukcja kosztów biznesu: poprzez oszczędzanie poboru prądu a także odsprzedaż nadwyżek.

Duże doświadczenie ekspertów Gas and Energy Trading pozwoli uszyć na miarę najefektywniejsze rozwiązania dla przedsiębiorców. Spółka montuje elektrownie na dachach, elewacjach i biurowcach a także może budować farmy fotowoltaiczne na posesjach. Wybór paneli, mocy i osprzętu będzie dopasowany do uwarunkowań geograficznych: nachylenia terenu, nasłonecznienia itp. Systemy fotowoltaiczne mogą dostarczyć energię również do pomieszczeń gospodarczych lub bezpośrednio do urządzeń elektrycznych.

Gas and Energy Trading sp. z o.o. oferuje systemy fotowoltaiczne pozwalające na produkcję prądu z energii elektrycznej i zużycie je w czasie rzeczywistym, jednocześnie możemy zapewnić umową odkup nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej (zwiększenie dochodowości dla przedsiębiorstwa), bądź założyć systemy magazynowania energii elektrycznej.

Kiedy nie warto inwestować w fotowoltaikę?

Nie zawsze warto inwestować w fotowoltaikę, zależy to przede wszystkim od uwarunkowań geograficznych.

Poniżej prezentujemy listę, która wskazuje, że instalacja elektrowni słonecznej może nie być opłacalna:
A) Ekspozycja powierzchni paneli PV na północ,
B) Niskie rachunki za prąd,
C) Wysoki poziom zacienienia miejsca, gdzie potencjalnie miałby by się znaleźć panele słoneczne .

Chcesz poznać naszą ofertę?